V novi številki Delavske enotnosti z dne 7.3.2019 preberite več o:

• Podčrtano - Neustrašne ženske (Elli H. Radinger v knjigi Modrost volkov)
  • Podelitev priznanja roža mogota Tjaša Stipanič, predsednica sindikata SZSSS
  • Obrazi sindikata - Anita Manček - predsednica sindikata KNG Henkel Maribor

Delavska 5 2019

Podčrtano - Neustrašne ženske
Ljudje vzgajamo, socializiramo pa tudi discipliniramo svoje maldišče ne le izkustveno,  kot to počnejeo volkovi, ampak tudi z besedo, s pravljico. In ko tisto o deklici z rdečo  kapico omenja poznavalka volkov (Elli H. Radinger v knjigi Modrost volkov), to stori  namenoma. V njej je, poenostavljeno povedano, volk hudoben in deklica je kakznovana  zaradi neubogljivosti, privzgaja pa se ji strah pred neznanci in neznanim, temnim  gozdom. Ubogaj in ne hodi po "svojih" poteh!
"Voljčji svet je ženski svet,"pravi avtorica omenjene knjige. Vsaj po zunanjem videzu  je svet ljudi izrazito ženski le ob prazniku, ki smo ga začeli praznovati zaradi neustrašnih  žensk; volkulj, ki so se strasno zavzele za boljši svet.

Podelitev priznanja roža mogota
Tradicionalno priznanje za dosežke na področju enakih možnosti roža mogota smo  v ZSSS tudi letos podelili na slovesnosti. Na njej je bilo slišati marskikaj o tem, kaj smo  že dosegli na tem področju in kjer so še potrebne bitke, v središču pozornosti pa je bila  letošnja nagrajenka Tjaša Stipanič, predsednica sindikata SZSSS Doma na Krasu že  tretji mandat.
Tjaša Stipanič je rožo mogoto prejela za tri sklope zadev: ureditev delovnega časa,  ki straršem olajša usklajevanje delovnih in družinskih obveznosti oziroma opravljanje  dela v nepotrebno dolgih urnikih ter nerednem delovnem času: za izjemen pogum pri  tejranju od delodajalca na sodišču, da se odpravi diskriminacija na delovnem mestu, ter  za preprečevanje preobremenjenosti delavcev, izgorevanja na delovnem mestu in mobinga.

Obrazi sindikata - Anita Manček - predsednica sindikata KNG Henkel Maribor
Če si sindikalno aktiven, potrebuješ znanja in pripadnost do sočloveka. Takšnih ljudi je  vse manj, pripadnosti in solidarnosti ni več.
Pravi sindikalist je tisti, ki najprej poskrbi za druge in so mu na prvem mestu delavci.  Je človek, ki mora biti dober poslušalec, svetovalec in znati zagovarjati pravice  delavcev. Mora biti še družaben, človeški, odprt in predvsem zavidanja vreden človek.
To je njegovo poslanstvo!