Podčrtano - Dvoje vrat
Obrazi sindikata - Peter Husar
Zakaj je treba biti sindikalno aktiven?
SDTS - Z novo kolektivno pogodbo višje plače in manj dela
GIT - še vedno brez dogovora
Privatizacija - Škodljivo, nerazumsko prodajo NLB je treba ustaviti
Sindikat upokojencev Slovenije
Intervju - Tine Juvan - gasilec ljubljanske gasilske brigade - Ni prostora za soliste !

Delavska enotnost 15 2018
Obrazi sindikata - Peter Husar
Zadnjih nekaj let aktivni član Sindikata upokojencev Slovenije,  je bil dolgo sindikalni zaupnik v medvoškem Colorju. Pogoj za  sindikalizem je srce na pravem mestu in volontersko delo, ki  pa ne zanika pameti.

Zakaj je treba biti sindikalno aktiven?
Če veš, da se dogajajo krivice, in če upaš, da lahko kaj popraviš,  potem moraš biti sindikalno aktiven, poudarek pri brezplačno  aktiven. Za sindikalno aktivnost potrebuješ dušo, problem našega  časa pe ja primanjkljaj ljudi, ki imajo tako dušo.

SDTS - Z novo kolektivno pogodbo višje plače in manj dela
ob nedeljah in nič ob praznikih  S podpisanim pa še ni konec sindikalnega boja, obljubljajo, saj  bodo spremljali izvajanje kolektivne pogodbe in prijavljali morebitne  kršitve.

GIT - še vedno brez dogovora
Sindikat delavcev gostinstva in turizma se že skoraj pol leta z  delodajalsko stsranjo skuša dogovoriti za prenovo kolektivne  pogodbe dejavnosti gostinstva in turizma Slovenije, a zaradi  njihovega nekorektnega izsiljevanja do sklenitve pogodbe še ni prišlo.  Sindikat je vse bližje zaostritvi aktivnosti.
SKEI - Kovinoplastika Lož - Aleš Hoge: Ustavili nas ne bodo!

Privatizacija - Škodljivo, nerazumsko prodajo NLB je treba ustaviti

Sindikat upokojencev Slovenije
Nedavno srečanje SUS v ljubljanskem Tivoliju, na katerem se je zbralo  več kot 300 članov iz vse Slovenije, je v celoti uspelo.  4. oktobra pa bo SUS v Ljubljani organiziral mednarodno  konferenco  sindikatov upokojencev iz držav na območju nekdanje Jugoslavije ter  iz Madžarske, Avstrije in Italije.

Intervju - Tine Juvan - gasilec ljubljanske gasilske brigade
Ni prostora za soliste !
Ne se hecat z nami! Velja za vse, leve ali desne. Ko so v volilni  kampanji govorili o ukinitvi denarja nevladnim orgnaizacija, se najbrž niso  zavedali ,sa so tto tudi vsa prostovoljna gasilska društva. Marsikaj, kar  izrečejo, je populizem, ampak boj sindikata gre naprej.